روانشناسی هدیه دادن انواع گل
آبان ۸, ۱۳۹۶
کاربرد آیینه در دکوراسیون
آبان ۸, ۱۳۹۶

انتخاب فرش

انتخاب فرش و استفاده از آن به عنوان یکی از عناصر تشکیل دهنده دکوراسیون یکی از موارد مهمی است که زیبایی و تناسب دکوراسیون منزل بسیار به آن وابسته است.اینکه چه فرشی را برای چه دکوراسیونی انتخاب کنید ویا فرش چه مساحتی ازفضا را در بر می گیرد از عوامل مهمی است که اغلب از سوی مردم به اشتباه انتخاب می شود.
به عنوان مثال فرشی که برای دکوراسیون مدرن مورد استفاده قرار می گیرد بسیار متفاوت با سبک های دیگر از دکوراسیون است.اما یک چیز در تمامی سبک ها با هم مشترک است آن هم عدم قراردادن هر شیئ بجز میز جلو روی فرش است ، حتی پا یه های مبل هم نباید روی فرش قرار گیرد و بهتر است حدوداً ۱۰ سانتی متر با فرش فاصله داشته باشد. در نتیجه می توان با در دست داشتن ابعاد فضای مورد استفاده و در نظر داشتن نکته بالا متراژ فرش مناسب را انتخاب کرد.
استفاده از پوست یا فرش های سنتی ایرانی بهترین انتخاب برای کاربرد فرش در دکوراسیون سبک کلاسیک از فرش های ایرانی یا فرش های سنتی تولید کشورهایی همچون مراکش و … استفاده می شود.
در مورد رنگ فرش بهتر است که فرش با رنگ غالب تر یا تیره تر و در طیف رنگی مورد استفاده در دکوراسیون انتخاب شود. رنگ فرش باید گرمتر و تیره تر از رنگ مبلمان انتخاب گردد.
در مورد بافت فرش هم در مقایسه با دیگر بافت های کاربردی در دکوراسیون مانند بافت مبلمان یا پرده ،باید به این نکته توجه کنید که بافت فرش باید درشت ترباشد.
اگر فرش انتخابی شما طرحی شلوغ با رنگ های تند دارد بهتر است پارچه مبلمان را از پارچه های ساده انتخاب کنید زیرا انتخاب پارچه های گلدار سبب شلوغ و کوچک به نظر آمدن فضای شما می شود.
فرش های با طرح خلوت به دو دسته تقسیم می شوند : دسته اول فرش مدرن و فرش ترک یا فرش های با نقشه مدرن و دسته دوم فرش سنتی با طرح خلوت مانند برخی از فرش های دستباف قشقایی یا ترکمن ویا فرش ماشینی که گل خلوت دارند.

image_pdfPDF