آینه کنسول یا بوفه؟
دسامبر 27, 2018
انواع پنجره
ژانویه 8, 2019

قاب عکس در دکوراسیون

قاب های عکس می توانند حاوی پیام های مهمی باشند. ما از دکوراسیون داخلی برای آن استفاده می کنیم تا علاوه بر خودمان بر مهمان هایمان نیز تأثیر مطلوبی را بگذاریم. قاب های عکس به خوبی این منظور را پوشش می دهند. اگر وارد خانه ای شوید که در آن پر از عکس های خانوادگی است ممکن است صاحب خانه را فردی وابسته به خانواده بدانید. همچنین ممکن است با دیدن خانه ای پر از تابلو های هنری صاحب آن را فردی هنرمند و خلاق بدانید. پس هنگام انتخاب کردن عکس و قاب آن حتما توجه کنید که دوست دارید چه پیامی را به دیگران برسانید. قاب عکس ها بیش از هر رنگ و طراحی پیام رسان شخصیت و سلیقه ی ما هستند.

قاب های عکس می توانند تزیین مناسبی برای دیوارهای خالی باشند. برای همه ی ما پیش آمده است که بعد از دکور کردن یک خانه با یک دیوار سفید خالی مواجه شویم که چشممان را آزار می دهد و نمی دانیم که چه طور آن را پر کنیم. در چنین شرایطی به یاد قاب های عکس‌ بیفتید. آن ها زیبایی فضا را دو چندان خواهند کرد.

یافتن دیوار مناسب برای تزیین دیوار با قاب عکس است. اگر پیش خود فکر می کنید که این کار بسیار ساده و آسان است به شما گوشزد می‌کنیم که برای آزمایش در اولین فرصت کوچک ترین دیوار خانه خود را کمی دچار تغییر و تحول کنید. مطمئن باشید تا ساعت ها مشغول همین کار کوچک خواهید شد و در انتها نیز ممکن است نتیجه دلخواه نصیبتان نشود. پس از یافتن دیوار مورد نظر، مهم‌ترین کار تعیین محل یا نقاطی از دیوار است که قصد ایجاد فعالیت مورد نظر خود را دارید. لازم به ذکر است در بخش انتخاب دیوار سعی کنید محلی را انتخاب کنید که با کمترین کار بیشترین اثر گذاری را در خانه داشته باشد.

یکی از نشانه هایی که چه دیواری را باید برگزینید، این است که دیوار بسیار بزرگ تر و در حد امکان خالی خالی باشد. در این دیوارها سبک سنتی برای پر کردن جوابگو نبوده و راه حل در روش های مدرن است. هر چند هر خانه، فضا و محیطی به یک بخش به عنوان فضای استراحت چشم و ذهن نیازمند است که معمولاً دیوارها این نقش را بر عهده می گیرند، اما خالی و لخت بودن همه یا بیشتر دیوارها در خانه نیز دور از اصول زیبایی شناختی و قریحه های هنری است. با توجه به این موارد است که می‌توانید اقدام به تزیین دیوار با قاب عکس نمایید. دلیل عدم اقبال در رسیدن به نهایت رضایت در دیوارسازی مطلوبِ سنتی، وجود آثار هنری و خاصی است که امکان بهره بردن از آن‌ها در هر مکان و محلی نیست.

در برنامه ریزی برای تزیین دیوار با قاب عکس ”انتخاب سبک” نیز بسیار مهم است، استفاده از تصاویر چاپی یا نقاشی شده، استفاده از قاب های فلزی یا چوبی، استفاده از رنگ های سیاه و سفید یا رنگی و هزاران مورد مقایسه ای دیگر که شما را در انتخابتان همراهی خواهند کرد. وجود تقارن یا عدم آن و کمک گرفتن از روش ها و متد های فنگ شویی نیز از بخش های جانبی انتخاب سبک خواهد بود.

image_pdfPDF