مبلمان چستر را بهتر بشناسیم

اهمیت مبلمان اداری
اکتبر 25, 2018
گیاه آپارتمانی ۱ – بن سای گل کاغذی
نوامبر 1, 2018

مبلمان چستر را بهتر بشناسیم

مطمئنا یکی از ویژگی هایی که مبل چسترفیلد را از سایر سبک های مبلمان متمایز می کند، ظاهر کلاسیک و تاریخی آن می باشد. نظریه های متنوعی در مورد قدمت و منشا کلمه چسترفیلد وجود دارد. طبق فرهنگ لغت آکسفورد، کلمه‎ی چسترفیلد حدودا در دهه‎ی ۱۸۰۰ در انگلستان و برای توصیف کاناپه ها‎ی چرمی بکار برده می شد. با اینکه کسی قدمت دقیق مبل چسترفیلد را نمی داند اما گفته می شود که لرد فیلیپ استون هوپ اوایل دهه‎ی ۱۷۰۰، مبل های چرمی دکمه دار را طراحی کرد. هدف از این مدل، ایجاد مبل و صندلی هایی بود که نجیب زادگان به راحتی و بدون اینکه نگران چروک شدن لباس هایشان باشند، روی آن بنشینند.

مدل مبل چستر

تعریف مبل چستر در فرهنگ لغت آکسفورد به این شکل آمده است: ” مبلی با دسته ها و پشتی پهن و با ارتفاع یکسان که به سمت عقب پیچانده شده اند.” این تعریف کاملا درست است و شما این ویژگی ‌ها را در مبل چسترفیلد می بینید. دسته ها و پشتی مبل در ارتفاع یکسانی قرار دارند و به سمت عقب کشیده شده‌اند. یکی دیگر از ویژگی های اصلی مبلمان چسترفیلد لمسه‎کوبی آن در پشتی و دسته ها می‌باشد که ظاهر اشرافی و خاصی به آن داده است. اگر چه امروزه شما می توانید این سبک مبلمان را در انواع پارچه های متنوع پیدا کنید، اما ورژن کلاسیک آن از جنس چرم بوده است.

لمسه همان فرو رفتگی داخل پارچه است .معمولا لمسه کاری مبلمان راحتی زیبایی خاصی به مبلمان می دهد و مبلمان را از خیلی سادگی بیرون می آورد البته به یاد داشته باشید لمسه کاری باید با دقت خیلی بالا زده شود که ظرافت مبلمان حفظ شود همانظور که عرض کردیم مبلمان راحتی معمولا ساده است و ظرافت کار در این مبلمان خیلی مهم است همچنین پارچه خوب نقش خوبی در مبلمان چستر و انواع مبلمان راحتی ایفا میکنند. مبلمان چستر فضای نشیمن خانه شما را دوست داشتنی و صمیمی میکند, این مبلمان های راحتی به دلیل ظاهر جذابی که دارند طرفداران زیادی را به خود جذب کرده اند. دکمه کاری های روی مبلمان چستر زیبایی آن را چندین برابر کرده است, اگر از بین سبک های مختلف مبلمان کلاسیک, اسپرت و… نمیدانید کدام را باید انتخاب کنید بهتر است از مدل مبل های چستر دیدن کنید شاید این سبک مبلمان مورد پسندتان واقع شد و انتخاب را برایتان آسان تر کرد.

 

image_pdfPDF