خانه تکانی
فوریه 12, 2018
خانه بزرگتر
آوریل 28, 2018

مکان شومینه

شومینه در دکوراسیون می تواند وسیله مرکزی محیط به حساب آید. سالن دارای شومینه سبب می شود تا افراد هنگام ورود به محیط ابتدا به سمت شومینه جذب شوند. در استفاده از شومینه باید به ۳ نکته توجه کرد: طرح و مدل شومینه، استفاده از مصالح طاقچه بالایی شومینه.

برای ساخت شومینه می توان از مصالح مختلفی استفاده کرد(آجر، سنگ). مدل های مختلفی نیز برای شومینه ها وجود دارد مثل (مستطیل، قوسی و یا حتی دیوار های کوتاه یا بلند). تزئین طاقچه شومینه می تواند جلوه و زیبایی به فضا و شومینه شما ببخشد. استفاده از وسایل مدرن و گلدان های تزئینی گزینه های مناسبی می باشند.

ارتفاع و بلندای شومینه می تواند باعث شود که اتاق بزرگتر جلوه کند.

شومینه در اتاق خواب باید طوری طراحی شود که رنگ دیواره های آن با دیگر دیوار ها یکرنگ باشد و از آجر ساخته شده باشد. برای تزئین آن نیز می توانید میزی کوچک و گلدانی در کنار آن قرار دهید.

ترجیحاً برای ساخت شومینه در پذیرایی از مصالحی چون کاشی های آجری شکل و مصالح چوبی استفاده کنید. برای تکمیل کردن فضا بهتر است از کتابخانه و یا میز قهوه خوری برای تزئین فضا استفاده کرد. اگر شومینه ای به سبک سنتی مد نظرتان است از مصالحی چون گچ و سنگ مرمر استفاده کنید برای تزئین طاقچه نیز می توان از پنجره های رنگ قدیمی و شمعدان استفاده کرد و یا وسایل تزئینی مرمری.

برای امروزی کردن و مطابق با مد کار کردن می توان از حفاظ های تزئینی که مطابق با صندلی ها و تزئینات دیگر فضای خانه استفاده کرد.

استفاده از شومینه هایی که در وسط سالن قرار می گیرند صرفاً جهت جدا نمودن دو نقطه از محیط می باشد مثلا جدا نمودن فضای آشپزخانه از اتاق نشیمن.

در اتاق هایی که فرو رفتگی وجود ندارد شومینه را بصورت منحنی بیرون آمده در وسط دیوار می سازند و به این دلیل به نام شومینه های غار مانند نامیده می شوند.

image_pdfPDF