نشستن مناسب بهترین راه حل کمر درد

همه چیز در مورد لمسه کاری
سپتامبر 22, 2018
اهمیت مبلمان اداری
اکتبر 25, 2018

نشستن مناسب بهترین راه حل کمر درد

بیشتر افرادی که در شرکت‌ها و ادارات مختلف مشغول به کار هستند باید بخشی از روز را پشت میز بنشینند. از طرفی ممکن است در خانه هم روزانه چند ساعت برای کار با اینترنت و جست و جو در شبکه‌های اجتماعی وقت بگذارید و بی توجه به روش نشستن صحیح، ستون فقرات، مهره‌ها یا سایر بخش‌های بدن را در معرض آسیب هایی قرار دهید. بنابراین از همین امروز قبل از اینکه روی صندلی پشت میز کامپیوتر یا میز تحریر معمولی بنشینید، اصول نشستن صحیح را به یاد بیاورید و بعد آن را موبه مو اجرا کنید.

  • تا جایی که می توانید ، پهلوهای خود را روی صندلی به سمت عقب بکشید. ارتفاع صندلی را تنظیم کنید تا پای خود را روی کف زمین و زانوی خود را مساوی یا کمی پائین تر از پهلوهایتان قرار دهید. پشتی صندلی را در زاویه ۱۰۰ تا ۱۱۰ درجه تنظیم کنید .اطمینان حاصل کنید که بالا و پائین پشت شما پشتیبانی می شود. در صورت لزوم از بالشتک های قابل باد کردن یا بالش های کوچک استفاده کنید. اگر صندلی شما سیستم پشتی فعال دارد، از آن برای تغییر مکرر موقعیت استفاده کنید. دسته های صندلی (اگر نصب شده اند) را تنظیم کنید تا شانه هایتان راحت باشند. اگر دسته های صندلی شما جلوی راه است ، آن ها را حذف کنید.
  • ارتفاع و شیب مانیتور را تنظیم کرده ، در صورت ایده آل، مانیتور شما باید در ارتفاع چشم قرار گیرد ، اما این ممکن است برای کامپیوتر شما امکان پذیر نباشد. به همین ترتیب ممکن است نیاز به شیب دادن یا پائین آوردن برای جلوگیری از خسته شدن چشم و گردن خود داشته باشید. اگر می توانید ، موقعیت بالای صفحه نمایش مانیتور را حدود ۲ تا ۳ اینچ بالای سطح چشم خود قرار دهید. اگر شما عینک دو لنزی می زنید ، مانیتور را به سطحی که خواندن راحت است بکشید.
  • صفحه کلید را نزدیک خود بکشید. صفحه کلید را مستقیما در مقابل بدن خود قرار دهید. تعیین کنید که چه بخش هایی از صفحه کلید را بیشتر استفاده می کنید و صفحه کلید را دوباره تنظیم کنید تا این بخش با بدن شما متمرکز شود.ارتفاع صفحه کلید را طوری تنظیم کنید که شانه هایتان راحت باشند ، آرنج در موقعیت اندکی باز (۱۰۰ تا ۱۱۰ درجه) و مچ دست و دستتان صاف باشد. شیب صفحه کلید بستگی به موقعیت نشستن شما دارد. برای تنظیم شیب از مکانیزم سینی صفحه کلید یا پایه صفحه کلید استفاده کنید.
  • اگر در حالت رو به جلو یا عمودی نشسته اید ، صفحه کلید خود را به زاویه منفی بچرخانید. اگر خم شده اید ، یک شیب مثبت کمی به حفظ موقعیت مچ دست شما کمک می کند. موقعیت اشتباه صفحه نمایش و پرونده های مرجع می تواند منجر به حالتهای احمقانه ای شود. صفحه نمایش و پرونده های مرجع را تنظیم کنید تا گردن شما در حالت خنثی و راحت باشد. مرکز صفحه را مستقیما در مقابلتان وبالای صفحه کلیدتان قرار دهید. موقعیت بالای صفحه را در حدود ۲-۳ اینچ بالای سطح چشم قرار دهید.(اگر عینک دو لنزی می زنید ، صفحه را به سطحی که خواندن آن راحت است بکشانید). حداقل در فاصله یک بازو از صفحه نمایش قرار بگیرید و سپس فاصله را برای بینایی خود تنظیم کنید .
  • با توجه به موقعیت دقیق صفحه ، تابش نور را کم کنید . پرونده های مرجع را مستقیما در مقابلتان ، بین صفحه و صفحه کلید ، با استفاده از یک صفحه ایستاده کپی قرار دهید . اگر فضای کافی وجود نداشته باشد ، پرونده های مرجع را در یک نگهدارنده سند قرار دهید که در مجاورت صفحه قرار دارد. صفحه نمایش را در زاویه درست نسبت به پنجره ها قرار دهید. پرده یا پرده ها را در صورت نیاز تنظیم کنید. زاویه عمودی صفحه و کنترل صفحه نمایش را برای به حداقل رساندن تابش از چراغ های هوایی ، تنظیم کنید.

 

image_pdfPDF