دکوراسیون به رنگ سال
شهریور ۱۳, ۱۳۹۷
رفتار های مخرب رابطه
شهریور ۱۳, ۱۳۹۷

نکات خوش عکسی

رژ گونه براق ممنوع

برای گونه ها به جای پودر های براق کننده از رژ گونه ای مات استفاده کنید؛ می توانید برای پلک چشم ها از سایه ای درخشنده استفاده کنید البته نه آنقدر درخشنده که طبیعی بودن چهره را تحت تاثیر قرار دهد.

بدون SPF

اگر می خواهید عکس های زیبایی داشته باشید کرم گریم و کرم پودر شما نباید حاوی SPF باشد چرا که فرمول هایی که حاوی مواد ضد آفتاب و SPF هستند هنگام فلاش زدن دوربین نور را انعکاس می دهند و در نتیجه حالت چهره را شبیه روح می کنند. می توان گفت تنها جایی که نیازی به ضد آفتاب ندارید هنگام عکس گرفتن است.

رنگ لباس هم چک کنید

فقط نورپردازی و زاویه دوربین نیست که روی خوش عکس بودن شما تاثیر دارد. شاید خودتان تجربه هم کرده باشید که بعضی اوقات وقتی بعضی لباس های خاص را می پوشید در عکس ها خیلی زیباتر می افتید یا بعضی از رنگ ها روی چهره تان اثری ویژه دارند و وقتی آن رنگ را می پوشید  همه اطرافیان زیباتر شدن تان را یادآور می شوند و این جمله را زیاد می شنوید که «امروز چه خوشگل شدی.» اما بعضی رنگ ها هم هستند که چهره را بی حال نشان می دهند و وقتی می پوشید انگار رنگ تان گرفته می شود، به خصوص اگر رنگ آرایشتان نیز مناسب نباشد. به طور کلی رنگ و تن چهره در زیبایی ظاهر شما تاثیر بسیاری دارد و شما می توانید به راحتی با کمی تغییر در رنگ لباس یا رنگ آرایشتان زیبایی چهره تان را بیشتر کنید. اگر رنگ پوستتان یکنواخت نباشد به خوبی در عکس یا فیلم مشخص می شود و زیبایی چهره شما را کاملا خراب می کند.

خط چشم

وقتی برای عکس گرفتن خط چشم می کشید کار را از وسط پلک آغاز کنید و تا گوشه خارجی چشم ادامه دهید لازم نیست روی پلک بالا یک خط چشم سراسری بکشید چرا که باعث می شود چشم های شما در عکس کوچکتر جلوه کنند. برای پلک پایین توصیه می کنیم با سایه ای تیره رنگ (نه مشکی) روی خط پلک پایین را با برس مخصوص تیره کنید. یادتان باشد که سیاه کردن داخل چشم هم باعث کوچک تر به نظر رسیدن آنها می شود.

کرم گریم را فراموش نکنید

کرم های گریم یا به اصطلاح پرایمر ها برای حفظ آرایش ضروری هسنتد؛ این مواد مانند لایه پایه ای هستند که در مانیکور روی ناخن ها می زنند. اگر میخواهید در عکس ها پوستتان صاف و یکنواخت به نظر برسد حتما قبل از آرایش کردن پرایمر بزنید. وقتی آرایش روی این مواد قرار می گیرد به راحتی دست خورده نمی شود و شکل اولیه خود را حفظ می کند. البته یادتان نرود که نوع پرایمر در سلامت پوست تاثیر زیادی دارد/ به همین دلیل توجه کنید که بدون چربی (Oilfree) باشد و مواد درون آن نیز حساسیت زا نباشند.

هایلایتر و کانتورینگ

اگر می خواهید از هایلایتر استفاده کنید یا تکنیک کانتورینگ برای آرایش صورتتان به کار ببرید(روشی که با چند رنگ پودر گونه ها را برجسته تر نشان می دهید). باید حواستان بیشتر به مرز میان رنگ ها باشد چرا که نور دوربین کاری می کند که کوچکترین اختلاف رنگی روی پوست چندین برابر جلوه کند؛ بنابراین اگر از چند رنگ های تیره و روشن استفاده می کنید تا جایی که می توانید مرز میان رنگ ها را حسابی با هم مخلوط کنید تا اصلا تفاوت آنها به چشم نیاید. از طرف دیگر یادتان باشد که اگر کانسیلر را به خوبی روی پوست پخش نکرده باشید چروک های زیر پوستی در عکس بیشتر خود را نشان خواهند داد.

پر رنگ باشید

نور فلاش دوربین تمام رنگ ها را از روی صورت پاک می کند یعنی باعث می شود که رنگ های آرایش شما در عکس کمتر از واقعیت جلوه داشته باشند بنابراین می توانید برخی رنگ ها را پر رنگ تر از همیشه به کار ببرید؛ مثلا رژی پر رنگ تر از همیشه بزنید یا گونه ها را بیشتر رنگ دهید. اگر دیدید آرایشتان بیشتر از همیشه شد. نگران نشوید چون در عکس ها اینطور نشان نخواهد داد.

اول امتحان کنید، بعد …

رنگ آرایش تاثیر زیادی در خوب افتادن شما در فیلم و عکس دارد و شما باید بر اساس رنگ نوری که قرار است در فیلم یا عکس گرفته شود، رنگ آرایش را انتخاب کنید. اگر برایتان امکان دارد قبل از فیلم و عکس زیر همان نور بروید و آرایش خود را کنترل کنید تا بفهمید دقیقا در فیلم چگونه می افتید و در صورت لزوم رنگ آرایش را عوض یا اصلاح کنید. در نور طبیعی، نباید از کرم پودر زیاد استفاده کنید اما اگر قرار است در زیر نور پروژکتور فیلم و عکس بگیرید کرم پودر صورت، پوست شما را یکنواخت تر نشان می دهد، البته باید رژ گونه و رژ لب شما نیز نسبتا پر رنگ باشند.

گرم هستید یا سرد

اول از همه باید تعیین کنید که رنگ پوست شما گرم است یا سرد؛ برای فهمیدن این موضوع باید به رگ های زیر پوستی روی ساعدتان نگاه کنید. اگر این رگ ها آبی باشند رنگ پوست شما سرد است و اگر این رگ ها سبز باشند رنگ پوست شما گرم است. شما باید بر اساس تن و رنگ پوست خود رنگ لباستان را انتخاب کنید، رنگ های انتخابی شما می توانند در کامل کردن چهره شما نقش بسزایی داشته باشند. افرادی که رنگ پوستی سرد دارند، بهتر است به دنبال زیورآلاتی باشند که درخشان و براق اند در حالی که افرادی که رنگ پوستشان گرم است، بهتر است به دنبال جواهر آلاتی مات و زرد باشند. همچنین رنگ قرمز و سبز نیز می تواند رنگ چهره شما را زیبا تر نشان دهد.

روشن باشید

سراغ کرم پودر های خیلی تیره نروید چون می توانند به راحتی عکس های شما را خراب کنند؛توصیه می کنیم از کرم پودری استفاده کنید که بیشترین نزدیکی را با رنگ طبیعی پوست شما دارد؛ به خصوص رنگی که پوستتان زیر نور طبیعی خورشید به خود می گیرد.

در نور طبیعی آرایش کنید

حتما در نوری طبیعی آرایش کنید؛ به خصوص وقتی که می خواهید آرایش تمام شده را چک کنید؛ مثلا می توانید کنار پنجره بروید تا نور روی صورتتان بیوفتد و ببینید ایراد ها در کجاست؛ این روش بهترین راه است برای اینکه بفهمید که در عکس های آینده صورت شما چطور جلوه خواهد کرد.

زرد ها به شما کمک می کند

اگر می خواهید در عکس ها صورتتان زنده تر به نظر برسد به جای پنکیک مات از پودری با پایه زردی ملایم استفاده کنید. پنکیک مات دقیقا مانند SPF در عکس عمل می کند، یعنی نور فلاش را انعکاس می دهد و موجب می شود که در عکس ها نوری سفید روی صورت خودنمایی کند و نتیجه جالبی به دست نیاید.

بی حوصله نباشید

عکس های شما قرار است برای همیشه باقی بماند، بنابراین خستگی دلیل خوبی نیست که دقت و توجه کافی به خرج ندهید و خیلی سرسری برای عکس گرفتن آرایش کنید؛ فارغ از اینکه می خواهید چه زمانی برای عکس گرفتن آماده شوید، کمی حوصله به خرج دهید و با صبر بهتر از همیشه چهره تان را در عکس ها ماندگار کنید.

 

image_pdfPDF