شال مبلمان
بهمن ۹, ۱۳۹۷
علل نم و رطوبت
بهمن ۹, ۱۳۹۷

کاغذ دیواری

امروزه کاغذ دیواری تا حد زیادی جایگزین رنگ ساختمان شده است. کاغذهای دیواری دارای نصب سریع و آسانی هستند و علاوه بر این خرابکاری و بوی تند رنگ های ساختمانی را نیز ندارند. کاغذ دیواری پنج برابر بیشتر از رنگ‌ در شرایط کاربری عادی عمل می‌کنند. کاغذهای دیواری می‌توانند زیبایی اصیل خود را حداقل پانزده سال نگاه دارند در حالی که رنگ ها باید هر سه سال تجدید شوند. طراحی داخلی با کاغذ دیواری برای شما گزینه‌های دکوراسیون متنوعی را ارایه می‌دهند. کاغذ دیواری‌ با رنگ ساده دوام بیشتری نسبت به رنگ دارند. با انتخاب نقوش هنرمندانه کاغذ دیواری می‌توان به اثر هنری دلخواه رسید. کاغذ دیواری بافت‌دار همانند پارچه به عنوان عایقی در برابر صدا هستند و می‌توانند از مصالح متنوعی ساخته شده باشند.

قبل از انتخاب طرح و رنگ کاغذ دیواری بهتر است به رنگ وسایل موجود در دکوراسیون منزل خود توجه کنید زیرا اگر رنگ کاغذ دیواری با وسایل موجود در دکوراسیون مطابقت و همخوانی نداشته باشد دکوراسیون منزل شما خسته کننده و نامنظم به نظر می رسد. توجه به بزرگی و کوچکی متراژ خانه نیز یکی دیگر از مسائلی است که باید در هنگام انتخاب طرح و رنگ کاغذ دیواری مورد توجه قرار بگیرد. اگر فضای منزل شما کوچک است و از کفپوش طرح دار در خانه خود استفاده کرده اید کاغذ دیواری ها با رنگ گرم و ملایم و طرح ساده می تواند برای منزل شما انتخاب ایده آل و مناسبی باشد. اگر چیدمان و کفپوش های منزل شما ساده است کاغذ دیواری سه بعدی و یا طرح دار می توانند برای منزل شما انتخاب مناسبی باشند.

مزایا:

  • پنهان کردن عیوب دیوار

استفاده از کاغذ دیواری فضا را منحصر به فرد و لوکس می کند و یکی از مزایای بکارگیری آن این است که طرح ها، رنگ ها و مدل های گوناگونی دارد و شما می توانید برای اتاق و بخش های مختلف خانه ی خوداز انواع کاغذ دیواری استفاده کنید. برای مکان هایی که دیوار ها کثیف هستند یا روی آنها خط و خش افتاده و حتی قسمتی از دیوار از بین رفته است استفاده از کاغذ دیواری توصیه میشود ؛ چرا که علاوه براینکه کثیفی ها را می پوشاند سوراخ ها و لکه های گچ دیوار را نیز پنهان می کند.

  • مقرون به صرفه بودن

کاغذ دیواری ها دارای انواع مختلف با قیمت های متفاوت می باشند و امکان خرید آن برای همه ی افراد جامعه با درآمد های مختلف وجود دارد. اما به طور کلی، هزینه های اولیه و نصب کاغذ دیواری گران تر از رنگ می باشد ولی از طرفی هم کاغذ دیواری دوام بالاتری نسبت به رنگ دارد. بیشتر کاغذ دیواری ها حداقل تا ۱۵ سال عمر می کنند که یکی از مزایا کاغذ دیواری کاغذ دیواری نسبت به رنگ میباشد.

  • طرح بندی گوناگون

اگر از رنگ های یک دست و ساده برای پوشش دیوارهای منزل خسته شده اید یا بوی رنگ شما را آزار می دهد بهترین چاره برای شما استفاده از کاغذ دیواری است.

  • شست و شو ساده

از دیگر مزایا کاغذ دیواری این است که کاغذ دیواری به آسانی تمیز می شود . به آسانی با مواد شوینده ی رایج مثل شیشه پاک کن ها و براق کننده سطوح تمیز می شوند، بدون آنکه در اثر تمیز کردن های مکرر آسیب ببینند.

  • نصب آسان

نصب کاغذ دیواری به دیوارها از کارهای بسیار ساده و آسان است به طوری که می توانید خودتان با کمک اعضای خانواده در تعطیلات آخر هفته این کار را انجام دهید.

  • ایجاد فضای گرم

مزیت دیگری که طرح های روی کاغذ دیواری ها دارد این است که به شما اجازه می دهد تجربه ای از دکوراسیونی لوکس با بافت هایی دلنشین و جذاب داشته باشید. ترکیب جالب از بافت های مختلف در دکوراسیون منزل زیبایی چند برابر به ارمغان می آورد.

  • عایق صدا و حرارت

از مزایا کاغذ دیواری میتوان به عایق صدا و حرارت بودن آن اشاره کرد که میتواند در شرایطی بسیار حائز اهمیت باشد. در خانه هایی که از تعداد نفرات زیاد تشکیل شده و یا در مناطق سرد سیری واقع شده اند، استفاده از کاغذ دیواری پیشنهاد بهتری نسبت به رنگ است.

معایب:

  • جذب نور و کوچک نشان دادن فضا

به دلیل بافت غنی تر، جذب نور بیشتر و طرح هایی که دارد می تواند فضاهای کوچک را کوچک تر از آنچه هست نشان دهد اما با یک انتخاب کاغذ دیواری مناسب می توانید این مشکل را حل کنید

  • انتشار گازهای سمی

موضوع مهم دیگری که در مورد کاغذ دیواری پی وی سی مطرح است و از عیب های بزرگ آن به حساب می آید بحث گاز های سمی است که از آن متصاعد می شود.

  • مشکلات انقضا و واکنش شیمیایی چسب آن

کاغذ های دیواری حتی از بهترین جنس هم باشند با چسب کاغذ چسبانده می شوند که با رطوبت و اکسیژن واکنش شیمیایی می دهند و انواع قارچ و کپک را تولید می کنند.

image_pdfPDF